Profesjonalny survival, jaki nóż warto zakupić?

f:id:militarny1blog:20160318203539j:plain

Każda wyprawa która ma sobie pierwiastek survivalu wymaga prawidłowego doboru ekwipunku. Należy więc wiedzieć jakiego choćby rodzaju nóż sobie zakupić na takie wyprawy. I nie ma tutaj mowy o tym, że nóż będzie używany przed dziką zwierzyną. Nic z tych rzeczy. Powinniśmy wiedzieć o takich kwestiach jak choćby jak jego kompletne wykorzystanie w różnych sytuacjach, nawet tych z pozoru banalnych. Jak zatem wybierać idealny nóż na nasze wyprawy?

 

Wybór w sklepach takiego oprzyrządowania jest naprawdę ogromny dlatego nie powinno być problemów z prawidłowym dopasowaniem do siebie konkretnych noży czy też scyzoryków. Osobom które preferują raczej spokojniejsze wyprawy proponuję zainteresowanie się scyzorykami szwajcarskimi. To najlepsze obecne urządzenia, produkty firmy Victorinox są naprawdę ciekawie przygotowane, można otrzymać na nie dożywotnią gwarancję, a co ważniejsze mają liczne funkcje, od kilku standardowych, po scyzoryki z nieliczonymi możliwościami. Warto zatem kupując choćby uniwersalny scyzoryk zainteresować się tą marką.

 

Jeżeli z kolei uwielbiamy wyprawy zaawansowane, jeżeli będziemy podróżowali w konkretnych warunkach otoczenia przyrody to warto do owych warunków dobierać noże. Odradzamy w tym wypadku korzystać z ofert marketingowców czyli noże do wszystkiego, noże na survival. Nie ma czegoś takiego. Należy więc postawić jedynie na sprawdzone rozwiązania czyli dopasowanie funkcji noża, jego możliwości, właściwości do swoich konkretnych oczekiwań, zapotrzebowania w danej chwili